Štrbské Pleso je pripravené

06.07.2009 10:08

Asi pätnásť ľudí cez víkend brigádovalo v skokanskom areáli na Štrbskom Plese, aby pripravili mostík HS-100 na letnú prevádzku.

Na Štrbskom Plese sa na umelej hmote túto sezónu ešte skákať nedalo, problémy robilo hlavne počasie, ktoré v nadmorskej výške 1 400 až 1 500 metrov nad morom neumožňovalo upraviť trávnatý dojazd. Po roztopení snehu sa trávnik napriek prevdzušňovaniu prebúdzal veľmi pomaly, a keď už sa aj zazelenal, prišli dlhé výdatné dažde, ktoré z neho urobili bažinu. Po sobote je však mostík pripravený, trávnik dosiaty, vykosený.

Zimné protišmykové siete sú zložené. Starosti boli s umelou hmotou na dopade, ktorá bola po jesennom otočení sa ratraku vytrhaná. V sobotu sa podarilo opraviť ju. Problémy mali brigádnici s technikou, úplne nový profesionálny krovinorez sa hneď pokazil a ideálne nefungovala ani požičaná motorová ručná strunová kosačka, takže priestory pre divákov sú zatiaľ pokosené len spolovice.

Ešte väčšie problémy robia zlodeji. Rozhodli sa urobiť si z mostíkov samoobslužný obchod železiarstva, ich pozornosti neušli ani schody popri dopade.

Späť