Skokanský areál pripravujú na preteky

08.09.2009 20:27

Areál skokanských mostíkov na Štrbskom Plese prechádza úpravou pred pretekmi FIS Cup, ktoré budú cez víkend za účasti 70 skokanov zo 14 krajín.Kosenie dojazdu aj okolia mostíka HS-100, naťahovanie káblov, inštalácia merania rýchlosti a vetra, oprava ukradnutých schodov na dopade, čistenie unimobuniek pre pretrekárov a oddychovej miestnosti pod vežou mostíka. Piatim brigádnikom pomáhajú aj ľudia zo Štrby, ktorí kosia priestory pre divákov.

Na mostíku HS-100 si dnes zaskákali aj štyria slovenskí reprezentanti. Tomáš Zmoray, Matúš Mistrík a Denis Šindler prišli na otočku na jeden tréning z Banskej Bystrice, štvrtý - Vladimír Roško, je na Štrbskom Plese od pondelka a pomáha pripravovať mostík.Hneď po skokanskom tréningu až do večera spolu s ostatnými brigádnikmi kosil svah popri dopade.

Reprezentanti si zatrénovali v protivetre za slnečného počasia. Darilo sa najmä Denisovi Šindlerovi, predvádzal technicky výborné skoky. Tradične vysoký štandard predviedol Tomáš Zmoray, ktorý jazdil z mimoriadne nízkeho nájazdu č. 10. Pre porovnanie - počas vlaňajšieho FIS Cupu pretekári štartovali z nájazdu č. 15 a vyššie.

Kompletné zloženie slovenských pretekárov uvidíme na Štrbskom Plese vo štvrtok, kedy prichádzajú aj ostatné výpravy.

Späť