Šampionát možno ozdobí rekord aj účasť hviezd

27.01.2009 09:54

Mimoriadne vysoká účasť – 26 krajín, by sa mohla stať rekordnou v rámci juniorských svetových šampionátov. Príchod výprav na Majstrovstvá sveta juniorov v skokoch na lyžiach a severskej kombinácii sa očakáva už o necelý týždeň (v pondelok).

Štrbské Pleso pravdepodobne neobíde ani fínska skokanská hviezda Ville Larinto. Aktuálne šiesty skokan sveta, ktorý skáče za fínsky klub Lahden Hiihtoseura, má výbornú formu. Cez víkend bol tetí v pretekoch Svetového pohára v Kanadskom Vancouveri.

Prihlásených je vyše 200 športovcov, z toho 96 skokanov, 42 skokaniek a 72 pretekárov severskej kombinácie. Divákom sa predstavia v šiestich pretekoch (časový rozpis pretekov nájdete na plagáte Majstrovstev sveta).

Menej optimistické informácie sú z televízneho prostredia. Športový kanál Eurosport nebude vysielať preteky v priamom prenose. Podľa programu mal vysielať všetky tri skokanské disciplíny. Signál mala zabezpečiť Slovenská televízia. Tá je však natoľko finančne podvyživená, že odmietla. Minulý týždeň Rada STV rokovala o dvoch variantoch rozpočtu televízie na tento rok, ani jednu neschválila. Podľa pesimistickej varianty riešenia krízy hrozí aj zrušenie športového kanála STV3.

Nadšenci klasického lyžovania uvidia aspoň krátke šoty vo večerných športových správach a podrobné informácie aj na tejto internetovej stránke.

Späť