Nóri v skokoch neoslnili, ale v behoch prešprintovali všetkých

07.02.2009 09:56

Najlepší bežci na lyžiach spomedzi mladých združenárov sú bezkonkurenčne Nóri. Ukázali to počas tretieho dňa pretekov na Majstrovstvách sveta juniorov na Štrbskom Plese.

Družstvo Nórov v zložení Johansen, Storlien, Wendel a Brandt bolo po skokoch až ôsme, na trať bežeckej štafety 4x5 kilometrov vyrazili so stratou minúty a dvadsaťjeden sekúnd na Rakúšanov. Lenže na mokrej trati Nóri ľahko predbehli všetkých sedem družstiev, ktoré štartovali pred nimi. Ich finišmen pribehol do cieľa s takmer minútovým náskokom.

Striebro si z Vysokých Tatier odnášajú Francúzi, bronz Nemci.

Príliv teplého vzduchu z juhu zavinil prudké oteplenie aj na Štrbskom Plese, ktoré je vo výške takmer 1400 metrov nad morom. Sneh sa topil, na mnohých pretekároch bolo vidieť, že v behu na ťažkej trati majú toho plné zuby. Trať bola minútu od minúty mäkšia.

V nedeľu sú záverečné preteky svetového šampionátu – severská kombinácia jednotlivci (dva súťažné skoky a beh na desať kilometrov). Meteorológovia predpovedajú aj naďalej teplé počasie a k tomu aj dážď. Je pravdepodobné, že posledné preteky budú ešte náročnejšie.

Späť