Nedeľnajšie preteky odvial vietor

23.12.2008 09:48

Po vydarených sobotňajších pretekoch 37. ročníka Tatranského pohára musela Jury v nedeľu skoky zrušiť pre veľmi silný a rýchlo sa meniaci vietor. Prvoradou bola bezpečnosť pretekárov, vietor zvyšoval riziko pádov a zranení hneď na úvod sezóny.

Sobotňajšie preteky však mali bezproblémový priebeh s gradujúcimi výkonmi väčšiny skokanov. V desiatke najlepších pretekárov sa presadili hlavne Poliaci, ktorí tam mali štyroch pretekárov, Slovinci troch, Nemci dvoch. Slovák Tomáš Zmoray skončil na slušnom 7. mieste v 57 člennom poli pretekárov z 11 krajín.

Víťaz Dawid Kubacki (POL) skočil 98 metrov, čo bolo iba jeden meter za rekordom mostíka HS – 100 na Štrbskom Plese. Keďže sa nedeľňajšie preteky neuskutočnili, stal sa aj celkovým víťazom 37. ročníka Tatranského pohára 2008.

Zaujímavosť súťaže: Bývalý majster sveta v letoch na lyžiach Jaroslav Sakala (CZE) priviezol na Štrbské Pleso, tentokrát ako tréner, družstvo českých dievčat – skokaniek, ktoré si prišli prvýkrát vyskúšať mostík na Štrbskom Plese, kde budú mať vo februári 2009 svoju oficiálnu súťaž počas Majstrovstiev sveta juniorov FIS 2009. Na Tatranskom pohári skákali ako predskokanky.

Preteky možno hodnotiť pozitívne, všetci tréneri aj vedúci družstiev boli spokojní s pretekmi aj pobytom v hoteli FIS na Štrbskom Plese.