MSJ sa skončili, Kráľom je Pittin

09.02.2009 10:03

Kto je najlepší mladý združenár planéty? Bezkonkurenčne Alessandro Pittin (ITA). Po severskej kombinácii (skok a 5 km) vyhral aj včerajšie posledné preteky (skok a 10 km) Majstrovstiev sveta juniorov na Štrbskom Plese.

Alessandro Pittin si vybojoval malý náskok už po skoku, beh bol jeho jednoznačnou záležitosťou. Do cieľa vbiehal s veľkým náskokom. Talian si tak dal ku svojim devätnástym narodeninám (nar. 11. 2. 1990) dve zlaté medaile zo svetového šampionátu.

Druhý skončil Johanes Rydzek (GER), bronzovú medailu si po vynikajúcom bežeckom výkone vybojoval Ole-Christian Wendel (NOR), ktorý vybiehal na trať deviaty so stratou 38 sekúnd. Slovák Róbert Kartík dobehol na 55. mieste.

Napriek nepriazni počasia (teplo, dážď, častá hmla) boli majstrovstvá sveta jedni z najlepších, aké sa v 31-ročnej histórii usporiadali.

V čase, keď sa Pittin blížil do cieľa v bežeckom areáli na Štrbskom Plese, z druhej strany Tatier prišla fantastická správa. Slovenský reprezentant Tomáš Zmoray vyhral v Zakopanom preteky Kontinentálneho pohára, čo je jeden z najlepších výsledkov skokana zo Slovenska v posledných rokoch. Tréner Milan Filipko si jeho formu pochvaľoval ešte počas juniorského šampionátu na Štrbskom Plese. Zmoray si veril, jeho skoky v oficiálnom tréningu majstrovstiev sveta vyzerali veľmi dobre, trúfal si na životný výsledok, ale v pretekoch nešťastne nepostúpil do druhého kola. Vynahradil si to o pár dní neskôr.

Späť