Majstrovstvá SR, po rokoch bez Mesíka

16.03.2009 10:04

Martin Mesík ukončil kariéru 29. marca 2008 na Štrbskom Plese potom, ako vyhral Majstrovstvá Slovenska. Presne rok po jeho rozlúčke sa skokani a pretekári severskej kombinácie zo Slovenska a okolia znova stretnú v Tatrách na slovenskom šampionáte.

Slovenskej lyžiarskej asociácii sa podarilo zladiť termíny tak, že priaznivci klasického lyžovania budú môcť okrem skokanskej špičky zo Slovenska, či Poľska na mostíku HS-100 (28. marca), vidieť vo vedľajšom areáli aj bežcov na lyžiach (28.-29. marca). V sobotu sa začne v skokanskom areáli od deviatej ráno skúšobné kolo a program sa na mostíku HS-100 skončí až pred jednou hodinou.

Preteky bežcov budú môcť diváci sledovať takisto od rána, o druhej popoludní sa k nim pridajú združenári.

Vlani si v rámci Majstrovstiev Slovenska zaskákali aj poľskí pretekári, ktorí jasne vyhrávali svoje disciplíny. V skokoch boli na prvých troch miestach, majster Slovenska Martin Mesík bol za nimi štvrtý.

Tak ako bol Mesík roky jasným favoritom domácich majstrovstiev, tento rok je nespochybniteľným lídrom Tomáš Zmoray. Tento rok si vo februári medzi svoje úspechy pripísal aj víťazstvo v Kontinentálnom pohái v Zakopanom. Zlepšujú sa ostatní mladí slovenskí skokani, takže v pretekoch sa aj pri účasti zahraničných tímov bude na čo pozerať.