Ľudia v príprave na majstrovstvá sveta juniorov

08.12.2008 09:45

Nastupuje nová generácia ľudí, ktorá veľmi vhodne dopĺňa "starých harcovníkov". Organizačný výbor Majstrovstiev sveta juniorov FIS 2009 je mix Banskobystričanov (J. Jelenský, D. Caban, M. Filipková, P. Schlank, Ľ. Kartík, E. Babiš), Štrbänov (J. Chalupka, J. Gavalier a P. Lupták, V. Staroň, M. Scherfel) a Tatrancov (P. Chudý, V. Frák, J. Blahová a J. Hudák).

Výkonným predsedom Organizačného výboru Majstrovstiev sveta juniorov 2009 v skokoch na lyžiach a severskej kombinácii bude Peter Chudý, tatranský lyžiarsky činovník už od roku 1976. Riaditeľom skokanských pretekov Ján Jelenský, bývalý úspešný československý skokan na lyžiach a riaditeľom združenárskych pretekov Vladimír Frák, bývalý úspešný čsl. združenár a akademický majster sveta z bulharskej Sofie z roku 1983.

Z tohto tímu boli traja činovníci pri všetkých doterajších Majstrovstvách sveta juniorov na Štrbskom Plese (1990, 2000 a teraz 2009) a to Janka Blahová ako sekretár pretekov, Ján Gavalier ako šéf technickej komisie a Peter Chudý, ktorý bol v roku 1990 tajomníkom Organizačného výboru, v rokoch 2000 a 2009 predsedom Organizačného výboru.

Majstrovstvá sveta juniorov 2009 na Štrbskom Plese budú najvýznamnejším lyžiarskym podujatím na Slovensku v roku 2009, preto sa organizátori spoliehajú aj na podporu členov čestného predsedníctva podujatia. Viesť ich bude predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík, členmi budú minister školstva Ján Mikolaj, predseda Slovenskej lyžiarskej asociácie Igor Rattaj, známa tatranská lyžiarka Janka Gantnerová, primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš, starosta Štrby Michal Sýkora, majiteľ 1. Tatranskej a. s. Boris Kollár a riaditeľ hotela FIS Martin Findura.

Peter Chudý

Späť